כיצד תמנע פריצה לביתך בזמן היעדרותך בחופשה הבאה? / מאת שרון עמיר, סמנכ"ל חטיבת המוקדים בחברת G1

עצות שימושיות לשמירה על בטחון ביתכם לקראת חופשות החגים הקרבות

רובנו מנצלים את חודשי הקיץ החמימים ואת תקופת החגים ליציאה לחופשה השנתית ומשאירים את הבית ריק, דבר העלול להוות יעד לפורצים. על פי נתוני משטרת ישראל, אחוז הפריצות לבתים ועבירות הרכוש בחודשים אלו עולה בצורה דרמטית.

ישנן מספר פעולות מומלצות ופשוטות שאתם יכולים לבצע על מנת לצמצם את הסיכוי לפריצה ולעוגמת נפש בהמשך, ובכך להפוך את הבית והרכוש למוגנים ובטוחים יותר ולהגביר את תחושת ביטחונכם והנאתכם בחופשה.

  • על מנת למנוע כניסה "קלה" של זרים לבית בזמן היעדרותכם, ודאו כי כל המנעולים לדלתות ולחלונות החיצוניים תקינים וננעלים בצורה הרמטית, כך שלא ניתן לפתוח אותם חיצונית. טרם עזיבתכם, דאגו לוודא שאכן זכרתם לנעול את כולם. רצוי אף להשאיר אור קטן דולק.
  • דאגו להרחיק חפצים יקרים ו/או מושכי תשומת לב מאזורים נראים לעין שעלולים "לגרות" פורצים.
  • ודאו כי ניתקתם את כל מכשירי החשמל. מומלץ אף לסגור את ברזי הגז והמים.
  • טרם נסיעתכם ידעו את השכן ו/או קרוב משפחה לגבי תקופת היעדרותכם ובקשו ממנו לשים לב לדברים חשודים. השאירו מפתח אצל אותו קרוב, אך לעולם אל תשאירו מפתח חבוי בסמוך לבית. בקשו מאותו קרוב לבקר בבית מדי יום או יומיים ולאסוף את העיתונים והמכתבים ולדאוג שלא יצטברו ויעידו על היעדר אנשים בבית.
  • ידעו כמה שפחות אנשים בדבר נסיעתכם, ואל תפרסמו זאת ברשתות החברתיות – לא במפורש ולא במרומז. אנשים רבים חשופים אליכם דרך רשתות אלו, והמידע עלול להגיע לאוזניים לא רצויות (זה לא אומר שלא תוכלו להעלות תמונות מהחופשה כשתחזרו ממנה).
  • טרם נסיעתכם, ודאו כי מערכת האזעקה עובדת כראוי וכי קריאות המערכת מגיעות למוקד הביטחון. לעיתים אנחנו לא משתמשים על בסיס יומי במערכת האזעקה, ולכן חשוב לוודא זאת מספר ימים טרם הנסיעה, כך שבמידה ויש תקלה כלשהי תוכלו לטפל בה מבעוד מועד. במידה ועדיין אין ברשותכם מערכת אזעקה, רצוי להזמין יועץ מיגון שיגיע לביתכם ויאפיין יחד אתכם את המערכת הנכונה והמתאימה ביותר לביתכם.
  • עדכנו את מוקד הביטחון בדבר היעדרותכם מהבית בין התאריכים המדויקים. המוקד יציין זאת במערכת וייתן תשומת לב יתרה לכל התראה שתתקבל מהבית. בנוסף, ודאו עם המוקד שרשימת אנשי הקשר והטלפונים ליצירת קשר אכן נכונים ומעודכנים, כך שחלילה במקרה הצורך המוקד יוכל לעדכן.
  • ניתן להזמין מראש שירותי סיור יזום, כך שבזמנים שהוגדרו מראש יגיע סייר לביתכם ויבצע בדיקה מקיפה בכדי לוודא שאין סימנים או הכנות לפריצה.

 

G1 מאחלת לכם חופשה נעימה ובטוחה

אנו מקווים כי המידע במאמר זה יועיל ויעזור למנוע אי נעימות ועוגמת נפש.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה או בקשה באתר האינטרנט שלנו ובפייסבוק.