חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מערכות אזעקה לעסק

איזה תחום מעניין אותך?

  אבטחת  העסק או המשרד שלכם מפני פריצה, נזק ואיומי ביטחון אחרים היא הכרחית, בוודאי במציאות בה אנו חיים ועובדים בישראל.

  מערכת אזעקה לעסק המספקת ביטחון, ודאות ושימוש במערכות הטכנולוגיות המתקדמות שקיימות היום מהוות קו הגנה קריטי בשמירה על תכולת העסק, על המלאי, מניעת נזקים ועל מערכות המידע והמחשוב וגם על ביטחון העובדים והלקוחות.

  קבוצת G1, הגדולה והמובילה בישראל בפתרונות ביטחון ובטיחות לבתים ועסקים מציע מערכות אזעקה ואבטחה מתקדמות, מספקת לכם את המדריך המלא למערכות אזעקה למשרד, לעסק ו/או לחנות.

  מערכות אזעקה לעסק ולמשרד - תנו לעסק שלכם את ההגנה הראויה

  כחלק ממערך אבטחה, ניטור מקיף ומתקדם, איתור והתרעה על אירוע העלול לגרום נזק  כמו נזילת מים או שריפה, ניטור באמצעים טכנולוגיים כמו גלאי הצפה, גלי אש ועשן או מצלמות אבטחה, מערכת אזעקה עסקית חזקה בעלת תקנים בינלאומיים שמותאמת אישית משמשת בתור קו ההגנה הראשון כנגד מכלול איומים וסיכונים, כגון פריצה, גניבה, נזק לרכוש כתוצאה ממים או אש, ונדליזם או בקרה על פעילות בלתי מורשית של העובדים או גורם אחר.

  היכרות עם מערכות אזעקה לעסקים ומשרדים

  מערכת אזעקה לעסק היא פתרון אבטחה, להתרעה והרתעה.

  מערכת זו מוקמת בתכנון מדויק ומותאם לצורך המיקום ולצורת המבנה אשר מיועדת להתריע במקרה חדירה לא מורשית לשטח העסק.

  מערכות לגילוי פריצה מתריעות על תנועה או אירועים בלתי מורשים לפי הגדרת הפעלה שנקבעה מראש וכאשר מערכת האזעקה דרוכה בשעות שאינם שעות הפעילות הרגילה של העסק / משרד / החנות.

  ישנה גם אפשרות להגדיר אזורים שיהיו פעילם 24/7 גם כאשר המערכת אינה דרוכה.

  המערכות מזהות את התנועה על ידי גלאי וילון או גלאים חיצוניים למתן התראה טרם החדירה לתוך המבנה  כמעגל אבטחה ראשון והגלאים הפנימיים המותקנים בתוך העסק כמעגל אבטחה שני.

  המערכת מתריעה באמצעות הפעלת צופרי התרעה חזקים בתוספת אלמנטים של תאורה. אירוע זה מועבר במיידית במספר שיטות שידור שונות אל המוקד המבצעי המקבל את האירוע מהשטח ברמת מידע מפורטת המציינת את מיקום האירוע בעסק האם הופעל אלמנט אחד או יותר תוכנת המוקד מנתחת את האירוע ומגדירה אותו לפי רמת דחיפות כמו כן המוקד מפעיל את מערך הסיור שממנותב לבדוק את העסק ומעדכן את אנשי הקשר.

  ישנה אפשרות נוספת לשליחת התראה ישירה לאנשי הקשר המוגדרים בדחיפת הודעה באפליקציה ייעודית או במסרון.

  במבנה זה של שכבות הגנה, בהם אנו מזהים חדירה להפעלת מספר אלמנטים בכל שכבת הגנה וחדירה ל 2 שכבות ההגנה או יותר אנו מעלים את דחיפות האירוע לחמור ביותר המאפיין אירוע פריצה וודאי.

  מערכות אזעקה עסקיות נותנות קו הגנה מהותי וחשוב שמטפל בצמצום הסיכון לנזק ומניעת המשכיות הפעילות העבריינית במקום.

  מרכיבי המערכות

  ישנן דרכים ואפשרויות שונות ומגוונות לחדור בצורה בלתי מורשית לעסק, למשרד או לחנות.

  מערכות האזעקה המודרניות והחכמות צריכות לספק מענה טכנולוגי הולם ואמין כנגד כל האיומים ובהתאמה אישית למאפיינים הייחודים של המבנה – חנות, משרד ועסק.

  מערכות האזעקה לעסקים כוללות רכיבים טכנולוגיים שונים, הפועלים באינטגרציה מלאה ביניהם ועם כרטיס הבקרה החכם של המערכת הנמצא בקופסת הרכזת – כאשר במערכות חכמות, כפי שמיד נסביר, יש גם יכולות שליטה ובקרה מרחוק דרך אפליקציה או תוכנת מחשב מכל מקום בעולם.

  מערכות אזעקה עסקיות חדישות ומתקדמות הן הרבה יותר מכמה גלאי תנועה אלא הן מערכות טכנולוגיות מתקדמות המספקות מענה גילוי איומים מדויק ואשר מבוסס על מגוון טכנולוגיות ואפשרויות פריצה. אלו כוללים למשל:

  • גלאי וחיישני תנועה אקטיביים, מבוססי טכנולוגיית אינפרה-אדום, לייזר, גל מיקרוגל ועד לרוב גלאים אקטיביים יכללו 2 צדדים צד משדר וצד קולט הם יתריעו כאשר הטווח ביניהם נחצה.
  • חיישני תנועה פסיביים פנימיים או חיצוניים המגלים תנועה באמצעים שונים ומספקים שכבת הגנה נוספת.
  • גלאי נפח לאיתור חריגות נפח בחדרים וחללים וזיהוי אדם הנכנס למבנה.
  • חיישנים וגלאים אולטרה-סוניים ואקוסטיים – לזיהוי איומים ופריצות דרך איתור קול ורעש חריג כמו ניפוץ זכוכית, חיתוך או קריעת רשתות, דפיקות וכן הלאה.
  • גלאי זעזועים לאיתור ניסיונות חדירה דרך שבירת קירות, קידוחים, חפירות וכדומה.
  • גלאי וילון נותנים כיסוי כמסך על אזור אנכי מוגבל ומדויק כדי שיהיה ניתן להמשיך ולהיות משני צידי ההגנה – מתריע רק כאשר נכנסים לאזור המוגדר.
  • מפסקים מגנטים לפתיחת דלתות וחלונות
  • גלאים משולבים לכספות המזהים אור, קול, חום וזעזועים.
  • גלאי בטיחות שונים – אש ועשן ,גלאי גז והצפה – לזיהוי והתרעה מפני סיכוני שריפה אש או עשן ,דליפת גז או הצפה ונזקי מים.

  בתכנון מערכת אזעקה עסקית או משרדית מיושמים חלק מהדוגמאות  האפיון הצורך והדרישה נקבעים על ידי יועץ המיגון ובעל הנכס בהתאמה למבנה ודרישות המיגון שבאה בהלימה עם דרישות הביטוח, ובהתאמה למאפיינים הפיזיים, מיפוי סיכונים, צרכים, העדפות ותקציב.

  שיטות שידור וטכנולוגיות מבית העסק אל המוקד

  • קו טלפון רגיל PSTN מעביר הודעה קולית אל המוקד באמצעות טונים המפוענחים במוקד לאירוע.
  • קו סלולארי המעביר הודעה קולית אל המוקד באמצעות דיווח טונים המפוענחים במוקד לאירוע.
  • תקשורת נתונים סלולארית LTE בדור 4 ו 5 המעבירה דיווח מהיר אל המוקד.
  • תקשורת נתונים IP פס רחב אינטרנטי קווי המדווחת אל המוקד ומעבירה מידע במילי שניה.
  • תקשורת נתונים IP פס רחב אינטרנטי המחובר בצורה אלחוטית בWIFI בבית הלקוח.
  • תקשורת במשדר אלחוטי RF ישיר אל המוקד ומעביר את המידע למוקד בטווח האווירי.

  בכלל שיטות השידור יחידות התקשורת מגובות בסוללה המספיקה ל-72 שעות גיבוי ללא אספקת חשמל.

  כדאי ורצוי לחבר את המערכות לפחות ל-2 אמצעי שידור – כך שגם אם הפורצים מפילים אמצעי תקשורת אחד יהיה גיבוי שיוכל להעביר את ההתרעה מיד וביעילות.

  מערכות אזעקה אלחוטיות לעסק, למשרד או לחנויות

  בעבר היה נהוג לסווג מערכות אזעקה לפי היותן חוטיות (כלל האלמנטים מחוברים בכבלים) או אלחוטיות.

  המערכות החוטיות – בהן כל מרכיבי המערכת (גלאים, חיישנים, צופרים והרכזת עם לוח המקשים) – מוגבלות ותלויות ביכולת להעביר תשתיות.

  מפתחי המערכות השקיעו רבות ביכולות והאמינות בטכנולוגיה האלחוטית:

  • אורך חיי הסוללות גדלו ל5-7 שנים זמן אספקת אנרגיה אפקטיבית לחיישן.
  • אמינות העברת המידע נעשה בשיטה דו כיוונית בין הבקרה לאביזרי הגילוי והם ברמת שידור אמינה מאוד.
  • טווחי הגילוי הוגדלו עד כ 500 מטר מה שמאפשר גמישות בהתקנה.
  • שיטת שידור עם תדר משתנה שלא מאפשר חסימה אלחוטית.
  • זמן ההתקנה ההשקעה והעלויות הוקטנו משמעותית.

  כיום היצרנים השונים מיצרים מערכות : קוויות, אלחוטיות אבל רוב היצרנים הפכו את המערכות למערכות המוגדרות היברידיות.

  מערכות היברידיות הן מערכות המשלבות אפשרות לחבר גלאים המתחברים אל הבקרה (הרכזת) בצורה חוטית ואלחוטית.

  מערכת זו נותנות גמישות מקסימלית לעמידה בכל הדרישות למיגון העסק או המשרד בצורה מקסימלית ואמינות מלאה.

  מערכות אזעקה אלחוטיות ורכיביהן השונים פועלות באמצעות תדרי רדיו (RF) המוגבל בתדר מאושר בישראל  433Mhz  ועומד בתקן משרד התקשורת הישראלי.

  מערכות אלו קלות משמעותית להתקנה, גמישות יותר לשינויים ותוספות ומבטלות את הצורך בהמון חיווט בשטח העסק או המשרד ואף מוזילה עלויות.

  קבוצת G1 הינה שחקנית מובילה בתחום התקנת מערכות גילוי הפריצה ומובילה חדשנות בענף!

  G1 מציעה כיום מערכות אזעקה עסקיות קוויות, אלחוטיות או היברידיות, עם יכולות חכמות ופתרונות הנמצאים בחוד החנית הטכנולוגי והאבטחתי ועם שילוב חסר פשרות של אמינות, שרידות ואפשרויות התאמה אישית מערכות אלו  מותאמות לפלטפורמת העסק החכם – G1 Smart security business.  הן יכולות לשלב אביזרים חכמים לאינטגרציה עם אביזרי IOT לשליטה בחשמל חכם מנעולים בקרת שלטה לכניסה ועוד.

  מערכות אזעקה חכמות לשליטה ובקרה דרך אפליקציה – הבחירה החכמה!

  מערכות אזעקה לעסק ולמשרד לרוב הן מערכות מסורתיות ואילו הטכנולוגיה העכשווית כוללת מערכות חדישות וחכמות.

  לאור שלל היתרונות והיכולות של המערכות החכמות השוק כולו הולך ומתקדם לעבר המערכות החכמות אפילו שמחירי האביזרים יקרים יותר שמשכללים את עלויות ההתקנה אובדן הזמן וחוסר הגמישות הפתרון הסופי זהה ואפילו זול יותר.

  בדור הקודם המערכות היו קוויות או חוטיות אשר לרוב נשלטות על ידי לוח מקשים או על ידי אביזר הפעלה אלחוטי חד כיווני המאפשר שליטה רק מתוך בית העסק.

  מערכות אלו לא מאפשרות שליטה, בקרה וניטור מרחוק והן  מוגבלות ביכולת שלהן לתת מענה זמין כפי שניתן לספק כיום.

  ההתפתחות בעולם מערכות אזעקה חכמות לעסקים הוא מרתק, חדשני והרבה יותר מותאם למציאות הטכנולוגית כיום ותלויות בעיקר בפלטפורמה אליה הן מחוברות.

  קבוצת G1 עוסקת בשיווק, התקנה ותחזוק ללקוחות עסקיים ופרטיים של מערכות מתקדמות חכמות המבוססות על פלטפורמה מתקדמת אמריקאית – alrarm.com.

  המהות והיתרונות של מערכת אזעקה חכמה

  מערכות אזעקה חכמות לעסקים ומשרדים הן מערכות שלצד שימוש בגלאים וחיישנים מתקדמים ואלחוטיים, משלבות אמצעי ביטחון נוספים ומוצרי IOT, תחת מערכת אחת ניתן לחבר גלאי ביטחון ובטיחות  מתקדמים, מצלמות אבטחה, אינטרקום חכם, בקרת כניסה חשמל חכם, שליטה על פתיחת דלתות ועוד.

  המערכת נשלטת באופן מלא דרך האפליקציה המתקדמת בה ניתן להגדיר תרחישים (כמו הקפצת תמונה אוטומטית בדחיפה לטלפון הנייד בעת קבלת התראה).

  המערכות החכמות מגיעות עם SIM סלולרי מובנה עם חיבור לכל רשתות הסלולר בישראל  – בפרטנר, סלקום ופלאפון. הsim מבצע נדידה (roaming) ומתחבר לרשת עם הקליטה הטובה ביותר. אם רשת אחת מתנתקת התקשורת עוברת אוטומטית לרשת הבאה.

  בעזרת הSIM מועברת התקשורת בתקשורת דור 4 LTE זו היא התקשורת שהחליפה את התקשורת  בדור 2 GPRS אל המוקד המבצעי.

  התקשורת בעלת גיבוי ושרידות גבוהה ובנוסף מאפשרת קשר בין המערכת לאפליקציה.

  משמע ניתן ליישם שליטה, בקרה וניהול מרחוק של מערכת האזעקה, דרך אפליקציה ייעודית – דבר המקנה גמישות, שליטה ויכולות ניהול מלאה מרחוק.

  מערכות אלו מחוברות לאינטרנט ומציעות ממשק ייעודי וישיר לאפליקציית סמארטפון או אתר אינטרט WEB במחשב.

  ניתן לקבל התרעות ישירות לאפליקציה, לראות את סטטוס המערכת וסטאטוס האזורים, להפעיל / לנטרל את האזעקה מרחוק, שליטה על אתרים מרובים, ניהול ההרשאות בקלות ועוד שלל יכולות חכמות ומתקדמות ההופכות את המערכת לפתרון הוליסטי ומקיף הרבה יותר.

  ניתן לחבר למערכת מוצרי "בית חכם" (IOT) כמו מפסק תיאורה, מנעול דלת חשמלי, שלטה על המזגן ודוד החשמלי, שליטה על תריסים חשמליים ועוד.

  את כל אלו ניתן לשלב כחלק מהתרחישים המוגדרים אישית כמו למשל תרחיש יציאה מהעסק, באמצעות לחיצה אחת תדרך מערכת האזעקה, יכבו האורות והמזגן ומנעול דלת הכניסה יינעל.

  מערכת אזעקה חכמה מביאה את העסק שלכם להגנה ברמה הגבוהה ביותר וליכולות טכנולוגיות מתקדמות ויכולות שליטה ובקרה שהן בלתי אפשריות במערכות ישנות שאינן חכמות!

  שיקולים ומאפיינים בבחירה

  כל פרויקט ויישום של מערכת אזעקה למשרד מחייב תכנון מוקדם מדויק, מיפוי סיכונים ואיומים והתאמה אישית מלאה כדי לספק את פתרון ההגנה, ההתרעה וההרתעה האופטימאלי. אלו כמה מהשיקולים המרכזיים הנלקחים בחשבון:

  • גודל ופריסה של הנכס העסקי / משרדי – התאמה מיטבית של המערכת ורכיביה למאפייני המבנה.
  • אינטגרציה עם מערכות אבטחה נוספות – קיימות או עתידיות.
  • עמידה בדרישות של ביטוח, רגולטור או כוחות ביטחון.
  • צרכי התרעה והאבטחה ספציפיים ומתן מענה לאיומים וסיכונים ספציפיים לעסק.
  • אפשרויות להגדלה או שינויים במערכת בעתיד בהתאם לצרכים המשתנים.
  • תקציב רלוונטי ומוגדר למערכת אזעקה לעסק.

  התקנת מערכת אזעקה איכותית ואמינה לעסק היא לא רק דרישה מקדימה מבחינת ביטוחים עסקיים ועמידה בתקנות רגולטוריות למיניהן אלא היא גם לספק שקט נפשי והגנה משודרגת עם יכולות הרתעה ותגובה בזמן אמת לפריצות ואיומים נוספים עם נוחות מירבת וקבלת עושר מידע.

  פנו לקבוצת G1 לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ בה תגלו איך אנחנו יכולים להעלות את ההגנה והאבטחה על העסק שלכם לרמה הגבוהה ביותר.

  לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים:

   יצירת קשר

   אני מעוניינ.ת שנציג יחזור אלי