חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיגון ספריות

למניעת גניבת ספרים מספריות ומחנויות ספרים

איזה תחום מעניין אותך?

  מערכות אלקטרומגנטיות למיגון ספרים

  ספריות ההשאלה ברחבי הארץ והעולם עומדות בפניה דילמה קשה.
  מחד, קיומן נשען על השאיפה להפיץ את תרבות הקריאה בסביבתן ומאידך, חלק מאוהבי הספר המגיעים אליהן כדי לשאול ספרים אינם בוחלים בהסתרתם ובגניבתם לצמיתות.
  בעיית הגניבה מוכרת גם לחנויות ספרים ולארכיונים אקדמיים – לפי סקרים בנושא, קמעונאים מדווחים על גניבת ספרים של אחוז אחד או שניים מהמחזור – היקף משמעותי הדורש טיפול והתייחסות.
  הפתרון הייחודי שמציעה G1 צ'קפוינט לספריות ולחנויות ספרים, הוא מערכת אלקטרונית ייעודית למיגון ספרים המבוססת על טכנולוגיה אלקטרומגנטית (EM). מערכת זו מסייעת לספריות, חנויות ספרים וגופים אקדמיים, לצמצם משמעותית את התופעה הנפוצה של גניבת ספרים.
  המערכת האלקטרומגנטית רשומה כפטנט עולמי ומשווקות בארץ בלעדית על ידי G1 צ'ק פוינט.

  כיצד פועלת מערכת מיגון הספרים של G1 צ'קפוינט?

  הטכנולוגיה האלקטרומגנטית היא בין הטכנולוגיות המתקדמות המיושמות במערכות למניעת אובדן.
  המיגון מתבצע על-ידי הצמדת מדבקה זעירה המכילה תג אלקטרומגנטי בין דפי הספר.
  החיישן שבתג מכיל פס מתכת המתכווצת ומתרחבת בהשפעת שדה מגנטי.
  עמודי השער, המותקן בפתח הספרייה, כוללים משדר ומקלט. המשדר שבשער יוצר שדה אלקטרומגנטי בתדר נמוך המשנה את קוטביותו ועוצמתו ללא הרף, וכך מאפשר לזהות את התג ללא תלות במיקומו במרחב. המקלט קולט את האות המוחזר מהתג ומפעיל את האזעקה.

  תג שלא נוטרל על-ידי הספרנית בספריה בזמן השאלת ספר בדלפק, או על-ידי המוכרים בחנות הספרים בזמן רכישת הספר, ישמיע התראה קולית בעת המעבר בין משקופי השער המגנטי ביציאה מהספרייה או החנות.

  יתרונותיה של מערכת אלקטרומגנטית למיגון ספרים

  למערכת האלקטרומגנטית למיגון ספרים, שמשווקת ומתקינה G1 צ'קפוינט, שלושה יתרונות מרכזיים:
  האחד – אודות להנדסה חכמה של התג, מונעת המערכת מיסוך תגים בעזרת שקיות המכילות נייר כסף או חומרי מיסוך אחרים, וכך מתריעה על מקרי גניבה רבים יותר מאשר מערכות אחרות.
  השני – גודלם של התגים במערכת זו הוא כ-1.5 מ"מ – גודל מינימלי המאפשר הסוואה מוחלטת בין דפי הספר ואינו מסתיר את הכתוב במקום בו הוא מודבק.
  והשלישי – ניתן להפעיל מחדש תג שנוטרל ולהשתמש בו מספר פעמים בלתי מוגבל.

  ספריות וחנויות ספרים ברחבי הארץ עוברות לשימוש במערכת מיגון הספרים של G1 צ'קפוינט, בשל יתרונותיה החשובים. מערכת זו משמשת גם להגנת מוצרים אחרים, שלא ניתן להצמיד אליהם זמזמים גדולים יותר, ובכך נמנעים מעשי גניבה רבים.

  לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים:

   יצירת קשר

   אני מעוניינ.ת שנציג יחזור אלי