Smart Security הגנה חכמה באפליקציה אחת

פלטפורמת Smart Security של G1 , אינה עוד מערכת אזעקה סטנדרטית. מדובר במערכת השליטה והבקרה המתקדמת בעולם אשר עושה שימוש באפליקציה חכמה השולטת מרחוק על כלל מערכות ה- IOT הקיימות בבית או בבית העסק.

מאת: שמוליק יצחק – סמנכ”ל שיווק ומכירות בחטיבת המוקדים של G1

שליטה, בקרה ותזמון, הן שלוש מילות המפתח המאפשרות את מימושו של אחד הערכים החשובים ביותר לחיים איכותיים: ביטחון פיזי המביא עמו שקט נפשי.

אז איך מגיעים למימוש כזה באמצעות טכנולוגיה? וכיצד ניתן להיות ייחודיים בעולם רווי טכנולוגיות שונות ומורכבות?

התשובה של G1 , ספקית פתרונות האבטחה והבטיחות המובילה בישראל היא מערכת Smart Security , מערכת אזעקה מתקדמת המשלבת בין פשטות בהפעלה ויכולת שליטה ובקרה בזמן אמת על מגוון רחב של אמצעים ומערכות.

פשטות ההפעלה של Smart Security מקנה ללקוח אמון וביטחון במערכת שפירושו: תחושת ביטחון ושקט נפשי. Smart Security משמשת כ”יד הנוספת” של המשתמש בה, לצורך הבחנה ואבחנה של אירועי ביטחון שונים כמו גם ניהול אנרגיה, אוטומציה חכמה ותמיכה בשלל מערכות IOT המשתלבים בה באופן מלא ואינטואיטיבי.

שימוש שוטף ומותאם במערכת זו מאפשר להפוך את הבית או העסק למקום מאובטח ובטוח, “חכם” ויעיל. כל זאת באמצעות יכולת יוצאת דופן של המערכת לחיבורה לאביזרים שונים הנמצאים בו והפיכתם ל”עין הצופה”, המנהלת והמבקרת את הנעשה בו.

Smart Security מתבססת על הפלטפורמה האמריקאית ALARM.COM המובילה בתחומה בעולם והמאובטחת בסטנדרטים ובתקנים מחמירים ביותר. מערכת טכנולוגית טובה ככל שתהיה אינה יכולה להתקיים ללא המרכיב האנושי המתכנן, המתקין והנותן מענה. כאן נכנסים צוותי העבודה
המקצועיים של קבוצת G1 שיחד מהווים שילוב מנצח המבטיח תפעול נכון, מדויק ואפילו… מפתיע, של המערכת אשר לוקחת את מושג הביטחון הרחק אל תוך המאה ה -22.

מהו הערך המוסף שהמערכת מביאה עימה לבעלי עסקים ולמנהלי ביטחון?

Smart Security מקנה למשתמש יכולת לראות את התמונה הכוללת של אתר אחד או אתרים מרובים באמצעות “חלון שליטה” ייחודי אחד. באמצעות אפליקציה קלה ונוחה לשימוש ניתן לקבל שליטה בנעשה בכל אתר וזאת מנקודות מבט שונות:

 • אבטחה והגנה
 • תפעול מערכות הבית/עסק
 • מעקב ובקרה על מערכות האנרגיה

במה שונה המערכת הזו ממערכת אזעקה רגילה?

יתרונה הגדול של מערכת ה- SMART על מערכות קיימות אחרות הוא בכך שהיא מאפשרת  למשתמש שליטה מלאה על מגוון מערכות בזמן אמת וכל זאת באמצעות אפליקציה חכמה אחת בלבד (!).

להלן מספר פעולות אותן ניתן לבצע על ידי SMART באמצעות שליטה מרחוק:

 • דריכה ונטרול של מערכת אזעקה
 • קבלת התראה באמצעות push על אי דריכה
 • ניהול קודי משתמש
 • התאמה של מערכת התראות אישית הגדרת אזורים ייעודיים בהם ניתן לקבל
  התראה ספציפית בעת חדירה
 • קבלת תמונה או סרטון מהשטח ישירות לטלפון החכם.
 • מתן הרשאות ייחודיות ומותאמות לבעלי תפקידים על פי שעות ואזורים (מערכות
  אחרות אינן תומכות בהליך מסוג זה)
 • הפעלה וכיבוי של מגוון מערכות אנרגיה ואחרות

מה בדבר מצלמות ואנליטיקה?

ניתן לחבר למערכת מצלמות אלחוטיות וקוויות. העברת התמונות/סרטונים מתאפשרת, הן בזמן אמת (LIVE) והן מתוך ענן מאובטח המאפשר לשחזר סרטונים השמורים בו. ובאשר לאנליטיקה-על פי החלטת המשתמש ניתן להגדיר מערכת חוקים אשר “דוחפת” התראות במידה ואחד החוקים מופר מסיבה כזו או אחרת. יתרון נוסף עליו ניתן להצביע הינה היכולת להפוך סרטוני וידאו לכאלו ה”מעוררים” התראות בהתאם לתרחישים שנקבעו מראש. לאור יתרונות אלו הרי שחיבור מצלמות למטרות תפעוליות ו/או להגנה על אזורים רגישים במיוחד יניב את הערך המוסף הגבוה ביותר.

מערכת לומדת

לומדת את דפוסי ושגרת השימוש באתר ושולחת התראות על פעולות יוצאות דופן כגון כניסה של עובד בשעות לא שגרתיות, פתיחה או סגירה של דלתות מחוץ לשגרה וכן משדרת התראות מיידיות על פעילות בלתי צפויה. כל האמור לעיל מתבצע תוך התאמה אישית גם בשעה שהמערכת אינה דרוכה.

המערכת מוגנת באמצעות שרתים מוצפנים ובעלת יכולת לשלוח התראה בכל מקרה של ניסיון חדירה או חבלה פיזית במערכת, זאת תוך שמירה על שרידות גבוהה במיוחד, המתאפשרת באמצעות חיבור לשני חדרי שרתים.

המערכת מאפשרת ניהול אנרגיה חסכוני ויעיל באמצעות שליטה וניהול של מגוון מוצרי חשמל נבחרים )מתגי תאורה, מנעול דלת כניסה, מזגן, דוד שמש ועוד(. בדרך זו מייצרת SMART ערך מוסף נוסף הבא לידי ביטוי בהפחתת ההוצאות על ידי חיסכון בחשמל, כאשר חיסכון זה מתבצע על ידי התראה על מכשירי חשמל מבזבזי אנרגיה (לדוגמה: כיבוי אורות אוטומטי).

האם ניתן לחבר את SMART גם לשירותי מוקד?

המערכת מתחברת לשירותי המוקד והבקרה המתקדמים של G1 ומתממשקת גם עם שירותי המוקד הרואה, המוקד מקבל אותות אזעקה לצד ווידאו חי בזמן אמת מהשטח וכך מנתח מיידית את הגורם הישיר להתראה. כפועל יוצא מתהליך אוטומטי זה ישוגר מיד סייר לאתר בליווי כוחות ביטחון.

אחד מהגופים הרבים שאימצו את הפתרון היא “מכבי שירותי בריאות” אשר חיפשה פתרון חכם ויעיל למיגון וניטור אתרי חיסון הקורונה שהוקמו לטובת מבצע החיסונים המורכב.

“מכבי” מצאה במערכת ה- Smart Security של קבוצת G1 מענה שלם מקיף ובטוח לדרישותיה. רונן גוז, מנהל מחלקת הביטחון והבטיחות הארצי של מכבי שירותי בריאות מוסיף: “יחד עם יועצי המיגון של G1 הגענו לפתרון אידיאלי, מהיר ומתקדם ביותר שייתן מענה מיידי לצרכים המורכבים איתם מתמודדת “מכבי”.

קבוצת G1 הציעה וסיפקה לנו מענה טכנולוגי מקצועי באמצעותו אימצנו את הפלטפורמה הכוללת מערכת מצלמות בשילוב מערכות גילוי פריצה מתקדמות ובתוספת רגשים ייחודיים לניטור מדויק של טמפרטורת מקררי החיסונים. שילוב כל האלמנטים הללו בממשק אפליקטיבי אחוד העניק לנו יכולת שליטה ומענה אבטחתי מתקדם שחסך למכבי משאבים לא מבוטלים.

הפתרון הטכנולוגי בשילוב עם תמיכה וליווי מקצועי לרבות תגבור עבודת המוקד סייעו ל”מכבי” לנהל באופן מושלם את מרכזי החיסונים בהיבטי האבטחה והביטחון ברמה הארצית. הבנת הצרכים ושיתוף פעולה של גורמים רבים סייעו להצלחתה של מכבי לעמוד במשימה המורכבת כארגון רפואי מוביל”.

אבי לוי, מנכ”ל חטיבת המוקדים מדגיש: G1 SMART SECURITY הינה מערכת חדשנית ומתקדמת הנתמכת ומופעלת באמצעות אפליקציה אינטואיטיבית קלה להתקנה ולתפעול. המערכת לומדת תוך זמן קצר את שגרת השימוש באתר. האפליקציה מאפשרת ניהול כולל המכיל בתוכו את כל הפרמטרים המתקדמים המאפשרים ללקוח תפעול מלא ועצמאי כגון: הרשאות, התראות, גישה, צפייה ואוטומציה. בנוסף G1 SMART SECURITY יודעת לנהל מספר אתרים במקביל (לדוגמא בית ועסק או רשת סניפים) ומאפשרת ללקוח הקצה לעבור להגנה חכמה ומאובטחת.

שרון עמיר, סמנכ”ל פיתוח עסקים ותקשורת שיווקית של הקבוצה מסכם: “פתרון זה מצטרף לארסנל הפתרונות הטכנולוגיים הרחב של קבוצת G1 הכולל בין היתר: מערכות אזעקה, מערכות לגילוי אש ועשן, מצלמות אבטחה המשתלבות עם תוכנות שליטה ובקרה, פתרונות מניעת אובדן, בקרות מבנה וכו’, כל אלו ועוד עולים בקנה אחד עם חזון G1 הדוגל בהובלת שוק האבטחה, הביטחון והבטיחות בישראל, תוך שמירה על חדשנות טכנולוגית מתמדת”.