מה זה מגנומטר? מתי משתמשים בו ואיך לבחור במכשיר המתאים?

איזה תחום מעניין אותך?

  מה זה מגנומטר? מתי משתמשים בו ואיך לבחור במכשיר המתאים?

  שערים מגנומטרים לגילוי מתכות
  מגנומטר - גלאי מתכות

  גלאי מתכות ידניים וקבועים

  גלאי המתכות נמנה בין ציוד האבטחה הבסיסי והוא יכול להיות ידני או קבוע – כלומר – ניתן להתקין אותו בצורה של שער (שער בידוק) ולבחון את האנשים שעוברים דרכו. גלאי זה מכיל שלושה משדרים. באמצעות הגלאי הקבוע ניתן לזהות מתכות בגודל זעיר.

   מגנומטר הוא מכשיר שמאפשר לנו למדוד את הכיוון והעוצמה של השדה המגנטי. באמצעות המגנומטר אנו יכולים לגלות מתכות שונות שמסתתרות באדמה ובאזורים נוספים ולבחון את השדה המגנטי לצורך מחקרים. באמצעות המגנומטר ניתן גם לחזות רעידות אדמה.
  בין מגוון שימושיו נעזרים במגנומטר כדי לשמור על הביטחון ולמנוע המצאות של נשקים ואמצעי לחימה נוספים כמו מטעני חבלה ומוקשים. למען האמת, במקרים אלו השימוש במושג: "מגנומטר" אינו נכון משום שהכוונה היא לגלאי מתכות כך שאם המטרה היא לשמור על הביטחון יש להחליף את המושג: "מגנומטר" במושג: "גלאי מתכות".
  חייבות להיות מותקנות בכל בתי העסק, המבנים והמוסדות.

   

  גלאי מתכות ידניים וקבועים?

  גלאי המתכות נמנה בין ציוד האבטחה הבסיסי והוא יכול להיות ידני או קבוע – כלומר – ניתן להתקין אותו בצורה של שער (שער בידוק) ולבחון את האנשים שעוברים דרכו. גלאי זה מכיל שלושה משדרים. באמצעות הגלאי הקבוע ניתן לזהות מתכות בגודל זעיר.
  2 סוגי הגלאים – הגלאים הידניים ושערי הבידוק שונים זה מזה בצורת הסריקה – שערי הבידוק מבצעים סריקה מהירה של כל הגוף ומתאימים לבדיקה של אנשים רבים. הגלאים הידניים מבצעים סריקה ממוקדת ואישית יותר ופעמים רבות משתמשים בהם לאחר שבוצעה בדיקה בשערי הבידוק.
  את גלאי המתכות ניתן לראות בשדות תעופה, קניונים, משרדי ממשלה, מתקנים צבאיים, בתי משפט, מפעלים, מסעדות ובתי קפה, אצטדיונים, בתי ספר, שגרירויות, רכבות, מועדונים, מבנים משרדיים, בתי חולים ומקומות נוספים בהם יש לשמור היטב על בטחונו של הציבור. גלאי המתכות הינו מכשיר מרכזי בתחום הביטחון והוא חיוני מאוד בימינו, בעיקר בישראל בה רמות הסיכון גבוהות במיוחד

  מתי ולמה החלו להציב גלאים קבועים בשדות התעופה?

  כבר לפני קום המדינה השתמש המנדט הבריטי בגלאי מתכות כדי לאתר נשק מוסלק. בשנות ה-70 כאשר חלה עליה במספר המקרים של חטיפת מטוסים ועלייה במקרי הטרור היה נחוץ מכשור מתקדם שיגן על ביטחונם של הנוסעים ועל כבודתם. כדי להפחית את הסיכונים החלו להציב גלאי מתכות בשדות התעופה. מאז ועד היום מתופעלים גלאי המתכות על ידי מאבטחים מנוסים. עם חלוף השנים השתכללו הגלאים כך שהיום הם מדויקים ומהירים הרבה יותר מאשר בעבר.

  נשים הרות ואנשים שנעזרים בציוד רפואי?

  חלק מהנשים ההרות חוששות להיבדק על ידי גלאי מתכות אך לפי הממצאים נראה כי החשיפה אינה מזיקה משום שהיא מתבצעת למשך זמן קצר ביותר. למרות זאת, יכולות נשים הרות שחוששות מחשיפה לבצע בדיקה נפרדת. בנוגע לאנשים שמשתמשים במכשור רפואי, קוצבי לב או שגופם מכיל שתלים מתכתיים ישנה אזהרה ולכן עליהם להיבדק באופן נפרד.

  מה מכיל גלאי המתכות ואיך הוא עובד?

  המכשיר הרגיש מורכב מסוללה שמזרימה חשמל למשדר שהוא ידית סליל. זרימת החשמל דרך הסליל יוצרת שדה מגנטי מסביבו כך שאם משתמשים במכשיר לצורך סריקת האזור הוא יזהה את החפצים המתכתיים במידה שהם נמצאים בסביבתו. בתוך גלאי המתכות ישנו מקלט שמחובר למעגל חשמלי ובעת ייצור הזרם החשמלי במקלט מצפצף החיישן ומתריע על המצאות ליד מתכת

  איך לבחור גלאי מתכות לצורך שמירה על הביטחון?

  במידה שמעוניינים לרכוש גלאי מתכות יש לבחון מספר מאפיינים. אחד המאפיינים הוא מחירו של הגלאי, במקרה זה אין להתפשר על האיכות שכן במקרים מסוימים יכול הגלאי להציל חיים. בנוסף למחירו של הגלאי ישנם מאפיינים נוספים, נציין את התכונות המרכזיות אליהן יש לשים לב בעת הבחירה:

  1. אזור החיפוש – יש להתאים את הגלאי לשטח החיפוש שיכול להתאפיין למשל ברטיבות, יובש, קהל נרחב או כל מאפיין אחר.
  2. איכות – גלאי מתכות מקצועי יספק נתונים מגוונים הנוגעים לגודל העצם המתכתי ולאזור הגילוי. גלאים משוכללים יותר יספקו נתונים, הנתונים ישורטטו ויכללו מספרים שיופיעו על צג. איכות הגלאים נמדדת גם לפי מהירות תגובתם. גלאי מהיר יגיב ללא השהייה ויאפשר מיקוד קל ומהיר, בחלק מהמקרים מדובר על מאפיין קריטי.
  3. תפעול נוח – חשוב לבחור גלאי נוח לתפעול מבחינת אופן החזקתו, שימוש בלחצנים, תצוגה, גודל, שמע, סוג סוללות ומאפיינים נוספים.
  4. עמידה בתקנים – על כל גלאי המתכות לעמוד בתקני הבטיחות. עמידה בתקני הבטיחות תמנע פגיעה בבני אדם.

  כאשר בוחרים גלאי מתכות יש לוודא שהוא עומד בכל הדרישות ולבצע את הרכישה רק מחברה שמתמחה בתחום, מספקת מכשור מתקדם וייעוץ מקצועי. גלאי מתכות יכול להציל חיים ועל כן, אין להתפשר על איכותו.

  מאמרים נוספים
  שימוש במצלמות טרמיות
  מצלמות אבטחה תרמיות להגנה חיצונית – הבדלים, דרישות ותכנון מוקדם ויעיל
  בקרת נעילה מהנייד וגם דרך ה- WEB
  הכירו את הפיתוח החדש שיוכל לסייע בשריפה הבאה
  שער דה מרקר אפריל 2022
  קבוצת G1 – חדשנות עתידנית באבטחה, ביטחון ובטיחות
  מצודה 43 -קבוצת G1 משלבת טכנולוגיה והון אנושי לטובת אבטחה אופטימלית וחדשנות בענף האבטחה המסורתי
  אבטחה משולבת בעולם מתקדם
  חדשנות באבטחה: המפתח להתמודדות עם איומים
  חדשנות באבטחה: המפתח להתמודדות עם איומים
  G1 יחידת אופנועים מובחרת
  G1 מציגה תפיסה חדשנית בעולם האבטחה של רשויות מקומיות
  שמוליק יצחק וקלרה שני. "מבינים את האינטרסים של כל הגורמים" צילום: באדיבות G
  מגזין הלשכה – קבוצת הביטחון והבטיחות המובילה בישראל
  לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים:

   יצירת קשר

   אני מעוניינ.ת שנציג יחזור אלי