שימוש במערכת מצלמות אבטחה תרמיות להגנה חיצונית – הבדלים, דרישות ותכנון מוקדם ויעיל

שימוש במצלמות טרמיות

כן, זה אפשרי שתהיה מערכת וידאו להתקנה חיצונית טובה, לא יקרה ושניתן לסמוך עליה 24 שעות ביום, ללא התרעות שווא או גילוי מוטעה.

יש הרבה על מה לחשוב כאשר נדרשת מערכת הגנה היקפית חיצונית. ישנם סקרי אתר ותכנוני מערכת, עמודים ואספקת מתח, אישורי תקציב וחישובים כלכליים.

ישנם אפשרויות טכניות – האם להשתמש בניתוח וידאו, רגיל או תרמי, מצלמות HD או PTZ? רק לדעת היכן להתחיל יכולה להיות משימה קשה.

ואז ישנן חששות אמיתיות מהתרעות שווא וגילוי מוטעה. חדירות מסוכנות בשדות תעופה או מתקנים אסטרטגיים מופיעות כל הזמן בחדשות.

דוגמא למקרה במפעל ייצור נשק גרעיני Y-12 בארה"ב בשנת 2012.

על פי הניו יורק טיימס, פורצים חדרו דרך הגדר ושהו שעות בצדו שני של הקיר מאורניום מועשר אף שהפעילו אזעקות וחיישנים שונים.

מנהלי אבטחה במקום הודו בדיעבד כי התרעות שווא הן עניין שבשגרה באתר זה עד שלבסוף הם חדלו מלהתייחס אליהן.

זהו סיפור שסופר פעמים רבות מידי.

 

כאשר אתה מפעיל את האזעקה בביתך ביציאה לעבודה, אתה יודע שלא תקבל שיחות כל היום על אזעקות שווא. אם קיבלת, מה הדבר הראשון שתעשה?

תכבה את מערכת האזעקה.

בוודאי שזה לא קורה – מערכות אזעקה ביתיות מגלות פריצות כמצופה, מתריעות למוקד בטחון – ואולי למשטרה – לצורך תגובה

הן עובדות ביעילות כה רבה, שיש לך ביטחון כל פעם שאתה יוצא מהבית.

מדוע זה צריך להיות אחרת במערכות המותקנות בחוץ?

זה לא חייב להיות. כעת אפשרי להגן על אזורים חיצוניים באמינות כמו מערכת אזעקה שמגנה על הבית, רק צריך לתכנן נכון ולהימנע מטעויות נפוצות. כאן- ניתן מידע על הכל.

מערכות ביטחון חיצוניות – מה כל כך שונה?

מערכות פריצה ביתיות פועלות כמצופה מכיוון שאין רוח, או גשם, או שלג. התאורה קבועה ולכן חיישני תנועה לדלת או לחלון מגלות חדירה כל פעם שהיא קורית.

אבל מערכת חיצונית (Outdoor)? זה בדיוק הפוך – הכל זז בחוץ. הרוח מזיזה עצים, עננים, שיחים ודשא. השמש יוצרת צללים והשתקפויות, ומזג האוויר משתנה כל הזמן.

בהתייחסות לכל התנועה והשינויים הללו, מאוד קשה לחיישנים חיצוניים לגלות אנשים ורכבים באופן מדויק, אלא אם כן, לוקחים גישה שונה לגמרי מאשר התקנת מערכת חיישנים בבית.

אולם עם כל הקשיים, ניתן להשתמש במצלמות וידאו חכמות לזיהוי פורצים בסביבה חיצונית עם דיוק רב ועלות נמוכה יחסית.

האם נדרשת מערכת Security (ביטחון) או Surveillance (פיקוח והקלטה)?

אתה יכול לחשוב, "מה ההבדל?" אבל זו השאלה החשובה ביותר לצורך מענה.

משמעות מערכת אבטחת ווידאו היא זיהוי פורצים בזמן חדירה או כניסה לאזור המוגן.

משמעות מערכת פיקוח והקלטת ווידאו היא מצלמות המקליטות ווידאו שאולי לא ייראה.

מצד אחד אנו מצפים ששומרים "יתפסו" פורצים ע"י צפייה במצלמות ההקלטה. אולם כעת אנו יודעים שרוב המצלמות לא נצפות, מכיוון שאפילו האדם העירני ביותר מתעייף מצפייה במסכים – לאחר דקות.

דמיין לך שאתה מחליף את גלאי החלון בביתך, או חיישני הדלת עם מצלמות הקלטה. כאשר אתה מחוץ לבית, פורצים יכולים לפרוץ לבית ולעשות ככל העולה על רוחם, וכאשר אתה חוזר, יהיו לך הקלטות שלהם גונבים או משחיתים את רכושך, זמן רב לאחר שתוכל לעשות משהו בנוגע לזה. קשה להאמין, אולם זו מערכת ביטחון אופיינית המסופקת ע"י רוב מצלמות ההקלטה היום.

וזו לא מערכת אבטחה.

כאשר אתה מגן על מתקנים קריטיים כגון שדות תעופה, מפעלים, גשרים, או מפעלים כימיים, או אפילו אתרים קטנים יותר כמו מגרשי חנייה וכו', אתה חייב לדעת בזמן אמת כאשר יש פריצה בכדי שתוכל הגיב.
לאפליקציות אלו, מצלמות גילוי ווידאו "חכמות" משלבות את העוצמה של הגילוי- יחד עם אנשים ומכונות.
מצלמות חכמות משתמשות בניתוח ווידאו להתבוננות בסצינה באופן אוטומטי, ומתריעות עם וידוא ווידאו כאשר נדרשת תגובה אנושית.
זה מאפשר לך לקשור את שתי האפליקציות יחדיו – גילוי ופיקוח – ליצור פתרון אבטחת וידאו.
מחשבים לעולם אינם מתעייפים, ואנשים יודעים מה צריך לעשות כשמתקבלת התרעה. אתה מקבל בנוסף גם הקלטה של האירוע לצורך תחקור, שעלול להיות חשוב כראיה לאחר מכן.

פיתרון ייחודי של חברת G1 בשימוש במצלמות תרמיות להגנה חיצונית

מכיוון שמערכת אבטחת ווידאו מתחילה עם גילוי, ההתרעה חייבת להיות מדויקת. בתנאי סביבה חיצוניים כמעט בלתי אפשרי לקבל דיוק עם מצלמה רגילה, והסיבה היא תאורה.

מצלמות תרמיות "רואות" חום בשונה מאור, כך שהן מושלמות לגילוי בני אדם בכל התנאים, מאפס תאורה עד לשמש בוהקת, בגשם, שלג או לחות. הן מתעלמות מתנועה שעלולה לגרום להתרעת שווא במצלמות רגילות כמו תאורת פנסים והשתקפויות. מצלמות תרמיות חוסכות בהוצאה הכרוכה בחשמל ותאורת אזורים בחוץ. והן מכסות שטח גדול עם מצלמה בודדת.

תחת כל התנאים, מצלמות רגילות אינן מערכת גילוי חיצונית אמינה או יעילה כלכלית.

האם אתה יכול להרשות לעצמך מערכת תרמית?

מצלמות תרמיות נועדות בעיקר עבור צרכים ייחודים.
בעבר מחירים של מצלמות אלו היה גבוה. כיום המחיר תחרותי הרבה יותר וניתן למצוא אותן בשימושים מגוונים ונרחבים בסקטורים רבים.

זכור, אתה לא צריך להתקין תאורה עם מצלמות תרמיות, מה שמוריד עלויות (התקנה, צריכת חשמל, תחזוקת תאורה), בעוד שמצלמות תרמיות מגלות במרחקים גדולים הרבה יותר ממצלמות רגילות – הן מסוגלות לכסות שטחים גדולים יותר ממגרש כדורגל.

זה אומר שצריכים פחות מצלמות תרמיות בכדי לכסות את אותו השטח – ופחות עמודים, אספקת חשמל, תשתיות ומורכבות. בהתחשב בהוצאות הכרוכות, גם פונקציית האבטחה הבסיסית ביותר – הגנה מגניבות – עכשיו הגיונית עם שימוש במצלמות תרמיות.

אם המטרה שלך היא גילוי פורצים בכל זמן, תחת כל התנאים, אתה באמת צריך להשתמש במערכת תרמית.

מורידים עלויות: מערכות כיסוי רחב למיקומים קריטיים

אתרים חיצוניים רבים נפרשים על שטחים גדולים – מה שגורם לעלויות גדולות בכדי להגן על כל הגזרה בבת אחת. צורת מחשבה חדשה מתחילה באופן קטן ע"י הגנת האזורים החשובים ביותר בתחילה, ואז הרחבת המערכת ככל שהתקציב יאפשר. לדוגמא, אם אתה מגלה פולשים שמתקרבים לנכסים הקריטיים שלך בתוך הגזרה, אתה פותר את הבעיות החשובות ביותר של מערכת הביטחון החיצונית באופן מיידי.

פה לחידושים האחרונים יש תפקיד חשוב. כיום, מצלמה תרמית בודדת מסוגלת לזהות פולשים עם דיוק רב בשטחים עצומים ולכסות אלפי מטרים מרובעים.

בדרך זו, באתרים קריטיים יכולים לטפל באופן מיידי באתגרי הביטחון שלהם ביעילות רבה עבור עלות של כמה מצלמות. ניתן בקלות להרחיב מערכות אלה למערכת היקפית בהיקף מלא במועד מאוחר יותר כשהתקציבים יתירו זאת.

מה לגבי מצלמות HD?

למצלמות HD יש תפקיד אולם לא כשאתה צריך גילוי.

חוכמה קונבנציונלית מציעה כי מצלמות High Definition או HD יכולות להיות שימושיות לגילוי פריצה, אבל באופן מעשי, מצלמות אלה מתאימות יותר למעקב. למה? מצלמות HD יוצרות תמונות מהאור הנראה – כל הפרעה מצד השתקפויות ביום כמו השמש המשתקפת מהמים, או פנסי המכונית השוטפים את שדה הראייה של המצלמה יגרמו ליותר מדי התראות שווא לגילוי אנליטי אמין. כמובן, ברגע שאתה מזהה פורץ וכבר מקבל התרעה באופן אוטומטי על אירוע בטחוני, מצלמות HD יכולות להועיל במתן מידע מפורט על אותו אירוע.

 

מה לגבי מצלמות מתנייעות PTZ(Pan, Tilt, Zoom)?

מצלמות מתנייעות, או PTZ, מהוות תפקיד חשוב באפליקציית הפיקוח והעקיבה. אולם ניסיון לנווט באופן ידני את שדה הראייה הצר של מצלמת PTZ בכדי למצוא פורץ על פני שטח חיצוני רחב ידיים זה כמו למצוא מחט בערימת שחת. זה כמעט בלתי אפשרי.

לעומת זאת, אתה יכול לבחור במערכת מצלמות חכמה שאוטומטית תנווט את המצלמה המתנייעת למיקום המדויק של המטרה שהתגלתה. מצלמות "מתנייעות אוטומטית" יתנו למפעיל מבט קרוב על החדירה ויכולות להיות מועילות ביותר בהערכת המצב במהירות.

מערכת ביטחונית שאתה יכול לסמוך עליה…

תכנון נכון לתנאים בסביבה חיצונית באמצעות מערכת SightLogix

תכנון נכון: בחירת מצלמות מותאמות לסביבה חיצונית

מצלמות לסביבה חיצונית חייבות לשרוד בתנאי הסביבה. בחר מערכות אטומות בעלות גז חנקן דחוס בכדי להתמודד עם שינויי טמפרטורה להרחיק לחות, שלג או אפילו חול נושב.

חפש דירוג NEMA 4X או 66IP (או יותר) במפרט של המצלמה.

 

תכנון נכון: ייצוב תמונה מפחית התרעות שווא

מערכות אבטחת ווידאו רבות לסביבה חיצונית מושפעות באופן טבעי מרוחות או ויברציות ממטוסים, רכבות, מזג האוויר או מכונות. אפילו רוח קטנה תגרום למצלמה המותקנת על עמוד לנוע במידה ניכרת. זה מקשה עבור מצלמות חכמות לזהות תנועה בסצנה שבה כל שדה הראייה גם זז מהרוח.

עבור יישומי מעקב Indoor, זו לא בעיה. בסביבה חיצונית, זה אחד הגורמים העיקריים ל-או גילוי שגוי, או אזעקות שווא.

הדרך הטובה ביותר להתגבר על ההשפעה מהרוח או תנודות היא לבחור מצלמות שדבר ראשון מייצבות את התמונה אלקטרונית, לפני שניתוח הווידאו מתקיים. ייצוב אלקטרוני כזה יקל על בעיה נפוצה שלעתים קרובות מתעלמים ממנה. צריך גם לבחור עמודים באיכות גבוהה, ולהימנע מעמודי עץ של טלפון / שירות .

(בנוסף להתנדנדות, עמודי עץ יתכווצו, ויגרמו לאזורי הגילוי להשתנות.)

 

תכנון נכון: רישום קואורדינטות גאוגרפיות לדיוק

מצלמות ביטחון מגלות תנועה, אולם בחוץ הכל זז – עצים, שיחים, חיות קטנות וצמרות עצים נעות עלולים להפעיל מספר גדול של אזעקות שווא אלא אם מטופלות כראוי.

דרך אחת להוריד את אזעקות השווא הללו היא באמצעות רישום קואורדינטות גאוגרפיות, שמשמעותה – כל האובייקטים הנמצאים בשדה הראייה של המצלמה ממופים לקואורדינטות GPS. תוכנת המצלמה משתמשת בנקודות ייחוס אלו בכדי לקבוע מה גודלו האמיתי ומיקומו של כל אובייקט.

זה חשוב. לראייה אנושית יש תפיסת עומק – אנחנו יכולים להגיד שהמטרה היא קרובה ושהיא רחוקה. אבל מצלמה "בעלת עין אחת" לא יכולה, אלא אם כן זה רשום גאוגרפית.

ברגע שהמצלמה יודעת את הגודל האמיתי של האובייקטים ומיקומם, ניתן להחיל מסנני גודל ומיקום מדויקים מאוד, זהו המפתח לצמצום התראות טורדניות. זו הסיבה מדוע מצלמות חכמות מסוגלות לסנן כלב ליד המצלמה, אבל עדיין לזהות אדם רחוק.

 

הורדת עלויות: הפחתת תשתיות עם יכולת רישום גאוגרפית

רישום גאוגרפי מאפשר גם יתרון גדול בחיסכון בעלויות: אתה יכול לכוון ישירות על קוו הגדר ולזהות חדירות בצורה מדויקת ברגע שהן חודרות לאזור המוגן תוך כדי התעלמות מאובייקטים הנמצאים מחוץ לאזור הגילוי. זה מאפשר לך להתקין את המצלמה על תשתית קיימת, כשאספקת מתח ותקשורת כבר קיימים, ולהוריד את הצורך מהתקנת עמודים באזור היקפי מרוחק יותר.

 

תכנון נכון: דע את טווח הגילוי הנע מול המצלמה (Inbound)

ניתוח הווידאו במצלמה מגלה מטרות הנעות אל אזור הגילוי שלה. לכן, לדעת את הטווח האמיתי של המצלמה, מאפשר לך לתכנן מערכת אמינה ללא פערים בגילוי.

התכנון הנכון ביותר הוא למדוד את הטווח הרחוק ביותר שבו המצלמה יכולה לגלות אדם הנע לכיוון המצלמה (Inbound). גילוי תנועה לכיוון המצלמה יהיה תמיד קשה יותר מגילוי תנועה רוחבית (Crossfield) מכיוון שאדם הנע לרוחב שדה הראייה של המצלמה מייצר המון תנועה, שיותר קל לגלותה. אולם אדם הנע ישירות לכיוון המצלמה יוצר תנועה קטנה מאוד, מה שמקשה על גילויו. בעולם האמיתי, פורצים יכולים להיכנס מכל כיוון, לכן חשוב ביותר לתכנן את המערכת לעמידה בכל המצבים.

כאשר בוחרים מערכת, צריך לוודא שהיצרן מציין טווחי גילוי לתנועה לכיוון המצלמה – inbound detection ranges בכדי למנוע "חורים" בכיסוי הביטחוני.

 

תכנון נכון: כסה את האזורים ה"מתים"

שדה הראייה של המצלמה אינו מתחיל באותו המקום בו היא מותקנת. המצלמה יכולה לגלות רק ממרחק מדוד קדימה – זהו אזור "מת". לכל מצלמת אבטחה יש אזור "מת", שחובה להתחשב בו בתכנון מערכת האבטחה, או שמישהו יוכל ללכת מתחת למצלמה ולא יתגלה.

כמה תכנוני מערכות אבטחה בסביבה חיצונית יצמצמו את שדה הראייה של מצלמת האבטחה בכדי להגדיל את טווח הגילוי של המצלמה- במאמץ להקטין את העלויות. זה לא בהכרח רעיון רע, אבל חשוב להבין כי כך גם השטח ה"מת" תחת המצלמה גדול יותר, ולפעמים מכפיל את מספר המצלמות הנדרשות אחרי הכל.